משרדים להשקעה

בעוד כי כאשר מדובר על אפשרויות מניבות ומשתלמות של נכסים להשקעה – מרבית האנשים מיד חושבים על דירות, ראוי לציין כי גם משרדים להשקעה נחשבים לאפשרות משתלמת במיוחד. למעשה, כאשר אדם מחפש אחר משרדים לצורך השקעה, המטרה העיקרית בתהליך היא להפוך את המשרד שנרכש לנגיש ומזמין ובסופו של דבר להשכיר אותו, אם כי במקרים מסוימים ניתן גם למכור אותו בחלוף השנים במידה והייתה עליה בערכו. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם את כל מה שתצטרכו לדעת על הנושא וכל היוצא בכך.

 

כדאי לרכוש משרדים להשקעה? הנה כמה יתרונות

  • פוטנציאל גבוהה של תשואה – בעת בה אנו מדברים על חיפוש אחר משרדים לצורך השקעה, חשוב מאוד לציין קודם לכן כי מדובר באפשרות מדהימה אשר מציעה פוטנציאל תשואה גבוה יחסית. למעשה, רכישה של משרד למטרת השקעה פיננסית מעניקה לכם אפשרות לתשואה שבמרבית המקרים תהיה גבוהה יותר מזו של דירה להשקעה. ליתר דיוק, נכסי מגורים בישראל מניבים למשקיעיהם בממוצע תשואה שנתית שנעה בין 2.5% ל-4.5%, בעוד כי נכסים משרדיים מביאים למשקיעיהם תשואה נהדרת שנעה בממוצע בין 6% ל-8% בשנה.

 

  • מחירים אטרקטיביים – בעוד כי מדובר על תשואה גבוהה באופן יחסי, ראוי לציין כי אין הדבר מהווה את הסיבה היחידה מדוע השקעה במשרדים הם אופציה מעולה לכל דבר ועניין. למעשה, מכיוון שמדובר על נכס מסחרי, במרבית המקרים העלות של משרדים להשקעה תהיה נמוכה יותר מעלותם של נכסי מגורים להשקעה כמו דירות. מכאן ניתן להבין כי ניתן להתחיל לחפש אחר משרדים בהשקעה גם עם הון נמוך יותר מאשר נדרש למען התחלת השקעה בדירות ועל כן, מדובר באפשרות נגישה ואטרקטיבית יותר.

 

  • היצע נמוך לצד ביקוש גבוה – על אף שאנשים רבים מבינים את הפוטנציאל האדיר אשר טמון בנדל"ן המסחרי, חשוב מאוד לקחת בחשבון כי בארץ קיים היצע נמוך יחסית של נדל"ן מסחרי, זאת בעוד כי הביקוש שקיים הוא עצום. עובדות אלו חשובות מאוד לאטרקטיביות של ההשקעה שכן, היצע נמוך וביקוש גבוה ביחס הם שילוב נהדר עבור משקיעים.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת משרד?

הצפי לתשלומים הכוללים – כאשר אתם מחפשים אחר השקעה במשרד, חשוב מאוד לבדוק קודם לכן מה גובה ההוצאות הדרושות עבור תחזוקת המשרד שכן, עליכם לחשב זאת בבחינת כדאיות ההשקעה במשרד מסוים.

 

מיקום הנכס – השקעה במשרדים ויתר שטחים מסחריים שנבנים באזור פורה שבו עתידים לבנות עוד בדרך כלל ייחשבו לאפשרות מעולה מאחר ובהינתן נתונים אלו, ייתכן שיעור עלייה בערך הנכס בחלוף הזמן. על כן, כאשר אתם מחפשים אחר משרדים להשקעה חשוב מאוד לבחור על פי מיקום מאחר והוא משפיע מאוד על ערכו של הנכס העתידי שלכם.

 

רישום בטאבו – כאשר אתם מתעניינים במשרד מסוים להשקעה, חשוב מאוד לוודא כי קיים רישום בטאבו ואף גם לבדוק בצורה מוקפדת שלא קיימות הגבלות מסוימות או לחילופין, עיקולים מסוימים על הנכס בו אתם מעוניינים. למעשה, עליכם לבדוק נתונים אלו על מנת לוודא כי תוכלו לרכוש את הנכס ללא שום תסבוכות לא רצויות שעלולות לצוץ מעת לעת.

 

שורה תחתונה

אין ספק כי משרדים להשקעה מהווים את אחת האפשרויות הטובות ביותר שתוכלו לבחור על מנת להגדיל את הונכם ב-2023. אולם, על מנת להבין יותר בנושא עליכם להתעדכן באופן תדיר בכל החדש העולה בתחום הנדל"ן. לשם כך, קיים עבורכם פורטל נהדר בשם "nadlan-project", אשר בו אנו ממליצים לכם בחום להתעדכן עוד היום במידה ואתם מעוניינים לדעת יותר אודות עולם הנדל"ן.