נכסים להשקעה

במהלך שני העשורים האחרונים, כל המדדים מצביעים על כך שהשקעת נדל"ן נחשבת לאחד מאפיקי ההשקעה השכיחים ביותר במדינת ישראל ואין הדבר מפתיע שכן, במרבית המקרים מדובר באפשרות מניבה ומשתלמת לכל הדעות. כמו כן, ראוי לציין שכל זאת מתאפשר הודות לעלייה המתמדת במחירי הדירות, זאת בעוד כי ההתחדשות העירונית הבלתי פוסקת גם תורמת מאוד להתפתחות הכבירה שחווינו במהלך התקופות האחרונות בעולם הנדל"ן. בכתבה זו, החלטנו לרכז עבורכם את מרבית המידע החשוב בנושא נכסים להשקעה וכל היוצא בכך.

 

נכסים להשקעה – מה זה?

על פי ההגדרה הבסיסית ביותר, דירה נכללת בקטגוריה של נכסים כאשר האדם אשר רוכש אותה מבצע את הרכישה בחיפוש אחר נכס למטרות השקעה ולא למטרות מגורים. למעשה, על פי נתוני משרד האוצר, כיום בישראל אחד מכל חמישה אזרחים בממוצע מחזיק לפחות נכס אחד נוסף להשקעה. כאשר אתם מחפשים אחר נכסים להשקעה, המטרה העיקרית ברכישת דירה מניבה היא לערוך שימוש בהונו העצמי של הרוכש על מנת לייצר אפיק הכנסה נוסף מתשלומי הדירה. כמו כן, חשוב לציין כי במקרים רבים, אנשים משקיעים לטווח ארוך ובעצם מתכננים מראש שיהיו תהליכים שמביאים להשבחת הנכס, תהליכים כמו שיפוץ מקיף, בנייה חדשה באזור ועוד – כאשר כל אלו מקפיצים את ערך הנכס. משקיעים אשר רוכשים נכס למטרות כאלו מתכננים להרוויח בחלוף הזמן במכירת הנכס שברשותם במחיר גבוה יותר משרכשו אותו.

 

האם משתלם היום לקנות דירה?

בעוד כי מדובר בנושא מאוד מורכב שדורש דעות של מספר מומחים, ראוי לציין כי בגדול – רכישת דירה עדיין נחשבת לאחת האפשרויות המשתלמות ביותר כאשר מדובר על חיפוש אחר הגדלת ההון העצמי שלכם בהסתמך על ההון שכבר ברשותכם וזאת משלל סיבות:

 

• השקעה בטוחה במיוחד

כאשר אנו מסתכלים באופן כולל על כל האפשרויות שעומדות לרשותכם בעת חיפוש אחר נכסים להשקעה, כדאי לקחת בחשבון כי רכישת דירה ככל הנראה נחשבת לאחת האופציות הבטוחות ביותר. למעשה, מאחר ותמיד יהיה ביקוש רב בעולם הדיור, תוכלו להיות בטוחים כי השקעה בדירה נחשבת להשקעה בטוחה במיוחד שבהסתמך עליה תמיד יהיה ניתן להגדיל את הונכם.

 

• פוטנציאל רווחי אדיר

במרבית המקרים, דירות נחשבות לנכסים אשר נוטים לשמר את ערכם ואף לעלות בערכם באופן אדיר בחלוף השנים שכן, הנדל"ן הישראלי הרקיע שחקים במהלך שני העשורים הנכונים. על כן, רכישת דירה נחשבת לאחת האפשרויות הטובות ביותר בעת חיפוש אחר נכסים לצורך השקעה מכיוון שהיא מאפשרת לכם פוטנציאל רווחי אדיר.

 

• אפשרויות מינוף ותמרון

מלבד הרווחיות הנהדרת שתוכלו ליהנות ממנה לצד בטיחות ההשקעה כאשר אתם מתעניינים ברכישת דירה, חשוב מאוד לציין כי מדובר בהשקעה מעולה מאחר והיא מעניקה לכם אופציות תמרון ומינוף רבות. למעשה, אדם אשר מחפש אחר נכסים לצורך השקעה יוכל בקלות לבקש משכנתא לצרכי ההשקעה מהבנק, זאת בעוד כי הבנקים בישראל במרבית המקרים רואים בעין יפה כל השקעה בדירה, זאת מאחר ושוק הדיור בישראל לאורך השנים נחשב ליציב במיוחד.

 

לסיכום

במידה ואתם מעוניינים לעקוב באופן תדיר אחר אופציות מזדמנות ומשתלמות של נכסים להשקעה, אנו ממליצים לכם בחום להתעדכן בפורטל "nadlan-project" הנהדר אשר מעדכן באופן תדיר את כל החדשות החמות באשר לעולם הנדל"ן בארץ ובעולם. זכרו כי על אף שמדובר בהשקעה בטוחה יחסית, עליכם לדעת בדיוק איך עובדים הדברים על מנת לוודא כי אתם מבצעים הכל בצורה נכונה ועל כן, מוטב שתצרכו כמה שיותר ידע איכותי מידי אנשים מומחים בתחום.